LES SAUCOURS BLANC 2017

Tmavší žluto zelená barva. Aroma je výrazné, opuletní až expresivní. Po nadechnutí ucítíte zralé ovoce, žluté květiny, chlebovovou kůrku, smetanu až mandlový krém. V chuti suché, dobře stavěné a bohaté. Svádí k napití díky své živosti a jemné hořkosti, vše je krásně vybalancováno díky přítomné kyselině. Závěr je dlouhý, minerální se stopou žlutého ovoce. 


  • Skladem
770 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: ECOCERT, DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Burgundsko_newLes Saucours (0,6 ha) tvoří mix mladší a starší výsadby na jílovito vápencovém podladu (podloží je s bílých slínů). Vinice leží na jihu vesnice uprostřed svahu a je plně jižně exponovaná. Místo je ochlazováno pravidelnýmim větry z údolí Savigny. Hrozny po ručním sběru byly lisovány a fermentace proběhla v demi muids a část v barriques (obojí staré dřevo). Elevage se uskutečnila v demi muids a použitých barriques po dobu 18 měsíců. 

CHANDON-DE-BRIAILLESPanství Chandon de Briailles se nachází ve slavném Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses a Aloxe Corton). Dům a okolí bylo vystavěno v 17. století. Od roku 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka byla hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay zde pěstuje hrozny od roku 1988 organcky a od roku 2011 je statek plně biodanamickým (celých 14 ha). Současný majitel Fracois de Nicolay vede podnik se svou ženou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zrání ve starém dřevu, která trvá minimálně 18 měsíců. Při výrobě a zrání se pracuje s menším či žádnou dávkou síry. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná a dlouhověká vína s velkým charakterem. Vína jsou skvělým zobrazením místnío terroir.