1ER CRU "LES LAVIÉRES" 2017

Komplexní aroma připomíná letní třešně, okvětní lístky růží, rybízové listy. Bohatou širokou aromatiku doplňuje sladké koření, zemitost a mineralita. V puse je suché, čisté, středně plné a fantasticky šťavnaté. Třísloviny jsou skvěle zakomponované a rozpouští se na jazyku. Závěr je lahodně ovocný s minerální linkou.


  • Skladem
1 150 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Pinot noir
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Burgundsko_newVinice PC Les Lavieres (rozloha 2,68 ha) jejíž stáří přesahuje 60 let je tvořena jílem a silnou vrstvou vápence, který dává vínu silnou mineralitu na patře a pocit slanosti v závěru. Po ručním sběru byli použity pro kvašení celé hrozny, které fermentovali v betonu a trokonický kádích ze dřeva po 3 týdny. Následně víno zrálo v použitém dubovém dřevu (228l) 18 měsíců. 

CHANDON-DE-BRIAILLESPanství Chandon de Briailles se nachází ve slavném Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses a Aloxe Corton). Dům a okolí bylo vystavěno v 17. století. Od roku 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka byla hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay zde pěstuje hrozny od roku 1988 organcky a od roku 2011 je statek plně biodanamickým (celých 14 ha). Současný majitel Fracois de Nicolay vede podnik se svou ženou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zrání ve starém dřevu, která trvá minimálně 18 měsíců. Při výrobě a zrání se pracuje s menším či žádnou dávkou síry. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná a dlouhověká vína s velkým charakterem. Vína jsou skvělým zobrazením místnío terroir.